ozgemgroup@outlook.com 0(552)2000247 / 0(242)2480247
March 22, 2020 - BY Admin

Özgem Group Kuruluşu..

Başarılı iş adamı Tolga Durmuş ile özel röportaj
Antalya'da tanınmış işadamı Özgem Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Durmuş ile dünden bugüne samimi özel roportaj

Sizi tanıyabilir miyiz? TOLGA DURMUŞ kimdir?

Sivas’ta doğdum Aslen Karadenizliyim. 3 kardeşli bir ailenin en büyük ferdiyim. Eğitimimi Sivas’ta tamamladım. Cumhuriyet Üniversitesi Elektronik Mühendisliğinden mezun olduktan sonra kardeşimin ismini verdiğim ÖZGEM Telekom Şirketini kurdum. Uzun Süredir aktif olarak kendi işlerimin başındayım. İş Hayatımı daha büyük bir kitleye taşımak ve düşüncelerimi gerçekleştirmek için 2009 yılında Antalya’ya Yerleştim ve şuan Antalya’da yaşıyorum.

İş Hayatınıza ilk Adımı Nasıl Attınız ? Ailenizin Bunda Nasıl bir Katkısı Oldu?

Ufak yaşlarda elektronik cihazlara ayrı bir ilgim olduğunu Ailem Her fırsatta söyler ve bende bu özelliğimi farkedince hep bir şeyler üretmek farklı şeyler yapmak istemiştim . Aileme olan bağlılığım ve güvenim babamın ise disiplinli bir ortamda bizi büyütmesinin katkılarıyla 2005’de Daha Okul Yıllarımda ticarete ilk adımımı attım ve Özgem Telekom Firmasını Açtım. Yani Memleketim olan Sivas’ta Telekomünikasyon mobil cihaz satış & teknik servis sektörüne hızlı ama etkili bir giriş yaptım.iş hayatında yabancılık çekmeden çok Başarılı İşlere İmza Attım. Asıl Dönüm noktam ise hedeflerimi ve yapmak istediklerimi hayata geçirmek adına Ailemle Birlikte 10 Yıl önce Antalya’ya yerleşmek oldu. İş Hayatım ve Diğer Sektörlere Bakış Açımdan dolayı Ailemin bana desteği ve güveni her zaman tamdır. Ailem hep yanımda… Onlarla gurur duyuyorum.

Karşılaştığınız engeller oldu mu? İşlerinizi yürütürken en çok nelere dikkat edersiniz?

Dediğim gibi ticarette yapmak istediklerim için Aileme hedeflerimi anlatmam ve Antalya’ya Yerleşmem benim için hayatımın dönüm noktası idi. Çünkü artık kararlıydım ve bu yapacaklarımda başarılı olmak zorundaydım, risklerimi ise kendime göre alıyordum. Haliyle ilk yıllar büyük Riskler Almak İstemedim emin ve sağlam adımlarla Şirket Ortağım olan Kardeşim Buğra Han ile mütevazi bir işveren/patron olmayı ön gördüm. Disiplin ve dürüstlükten asla ödün vermedim . Bugünlere gelmemin en büyük nedenleri Ailemden Sonra belki de bunlardır.

Firma Olarak Şimdiye Kadar Ne Gibi Faaliyetlerde Bulundunuz ? Önemli Projelerinizden Bahsedermisiniz?

Söz Konusu başlangıcım ve asıl mesleğim olan Elektronik ve Telekomünikasyon sektöründe Apple Cihaz Servisi noktasını oluşturduktan sonra başta Antalya ve Sivas olmak üzere Birçok ilde binlerce kullanıcıya hizmet sunduktan sonra daha farklı projeler için kollarımı sıvadım ve ismini Özgem olarak verdiğim telekominikasyon firmasını ÖZGEM GROUP ÇATISI altına alarak genişlettim ve adım adım Faaliyetlerimi büyütmeye başladım Turizm , İlaçalama, Gayrimenkul, İnşaat, Reklam Ajansı gibi faaliyetlerim bunlardan sadece bir kaçı. Tabi ki hedeflerimiz çok geniş…. daha sonra bulunduğum bölgede ihtiyaç odaklı faaliyetlere yöneldim. Burada ise; Araçlara Olan Merakım ve Turizme olan bakış açımdan dolayı 2016 Yılında Rent A Car ve Vip Taşımacılık sektörüne girdim. Bu sektörde şuanda Özel Araç Kiralama ve Özel Şoförlerimiz ile VİP taşıma ve transfer işlemleri sağlıyorum..Sonrasında ise Öngördüğüm Bölgesel Faaliyetler olarak Antalya’ya ne sunabilirim düşüncesi ile Sahil kenti olmasından ötürü sektörde gördüğüm eksiklerden dolayı Özgem Group İlaçlama ve Dezenfeksiyon firmasını kurdum. Şuan Antalya ve Akdeniz Bölgesinde Kamu Kurum Ve Kuruluşları ve Birçok Otel,İşyeri,Site ve Meskende haşere kontrol hizmeti sağlamaya başladık. Yine asıl mesleğim olan Elektronik ve Bilişim sektöründe Çağımızın Hızla Büyüyen Sanal Alışveriş olarak adlandırılan E-Ticaret sektörüne DeppoMall markası ile giriş yaptım.

Peki Şirketinizi Yönetiyorsunuz fakat; Diğer Faaliyetlerinizi Nasıl Kontrol Ediyorsunuz ?

Evet Güzel Soru. İşin Sırrı aslında İş Arkadaşlarımızın azmi ve işlerine olan tutkusudur. Şu anda ÖZGEM GROUP Çatısı altında birçok faaliyetim devam etmekte ve istihdam sağlamaktayım . Her Grubu yöneten iş, ofis arkadaşlarım ile birlikte Faaliyet Alanlarımıza göre değişkenlik gösteren 24 Saat Aktif olan Teknik Ekiplerimizden tutunda ziraat mühendilerimiz mesul müdürlerimiz uygulayıcı operatörlerimiz tekniker ve teknisyen arkadaşlarımız ,Araç Ve Makam Personellerimiz ile sunduğumuz Tüm hizmetleri hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz ve günlük raporlar ile sistemimizde açık, eksik, unutulan veya yarım bir işimizi bırakmıyoruz. Her Ekibin ve yönetimin iş takibini gece gündüz demeden sürekli paylaşarak birbirimizden ve bir sonraki gün neler yapacağımızdan haftalık ve aylık yol haritası belirliyoruz ve Bunları Sürekli Kontrol Altında Tutuyoruz.

Peki Şuan ÖZGEM GROUP ŞİRKETİ adı altında hayata geçirmek istediğiniz yeni projeleriniz var mı?

Tabiki birçok projem var ama bunların ilk sırasını şuan hayata geçirmek üzere AR-GE çalışmaları Yaptığımız Akaryakıt istasyonu ve Kuyum -Ziynet Eşyası satış ofisleri ve imalathanesi çekiyor.. İş Hayatınızın Yanında Özel Hayatınızdan Hiç Bahsetmediniz Biraz Bahsetmek İster misiniz? Bu soru ne zaman gelecek diye bekliyordum aslında.. Genç yaşta iş hayatına atılmamdan ötürü sosyal çevremin birçoğu yine benim gibi işadamlarından, sanat camiasından, siyasilerden ve bürokratlardan oluşmaktadır. Kendi yaşıtım olan arkadaşım diyebileceğim çevremde belki de çok az insan vardır. dostluklarımı kurarken çevremi genelde hayat tecrübesi almış ve tecrübelerinden istifade edebileceğim Abi diyebileceğim yaşça benden büyük ve bana olan dostluğunu samimi gördüğüm insanlardan oluşturuyorum. Gizli bir soru sorduğunuzun da farkındayım Özel Hayatınız derken gülümsemenizden medeni halimi sorduğunuzu farkettim. Bunu da açıklayayım; Geçtiğimiz aylarda ulusal ve yerel basının da yakından takip ettiği bir düğün merasimi ile Antalya/Yat Limanı Harem Cruiser gemisinde gerçekleşen nikah törenim de Eşim Ayşe ile dünya evine girdim. Birçok davetlinin katıldığı düğünümde iş ve cemiyet hayatında yakından tanınan birçok isim bir araya geldi. Yani kısacası biraz geç kalsam da üniversite yıllarımdan beri hayatımda olan eşim ile çok yakın bir tarihte evlilik ile birlikteliğimizi taçlandırdık… Peki okurlarımıza Son olarak ne söylemek istersiniz ? Öncelikle zaman ayırıp bu röportajı okuduğunuz için herkese çok teşekkür ediyorum. İsteyip te başaramayacağınız hiçbir şey yok Yeterki Umut Edin.dürüst ve disiplinli bir çalışma ,ayrıca doğru zamanda doğru yatırımlar ile hayatta her zaman isteklerinize ulaşma şansınız olabilir fakat bunun yanındada Şükretmek Ve Duâ işin sırrı diye düşünüyorum.. Attığınız Her Okun Hedefi Bulmasını beklemeyin Ancak Atılan Her okun bir şekilde size Geri Döneceğinide asla Aklınızdan çıkarmayın .. DOĞRU olun DÜRÜST olun YüCE ALLAH Her zaman Doğrudan Yanadır Bunu Unutmayın.. Teşekkürler...

https://07haber.com.tr/basarili-is-adami-tolga-durmus-ile-ozel-roportaj_d12351.html